Psychologie výkonu v praxi: Rozhovory s hosty
Seriál unikátních rozhovorů Mgr. Václava Petráše s úspěšnými sportovci, se zaměřením na konkrétní rady a tipy pro sportovce, trenéry i rodiče.
Více...Seriál unikátních rozhovorů Mgr. Václava Petráše s úspěšnými sportovci, se zaměřením na konkrétní rady a tipy pro sportovce, trenéry i rodiče.
Více...Jakých jedenáct chyb nejčastěji dělají rodiče mladých sportovců, proč jsou tak škodlivé a jak je napravit.
Více...
Co se děje s psychikou před velkou výzvou? A v čem spočívá problém „prasklé bubliny“? Přečtěte si příběh z knihy Psychologie vítězství.
Více...Záznam živého webináře, který se vysílal 14. 1. 2021. Věnuje se motivaci, vůli, zvládání překážek ale třeba i tomu, jak se stát sportovním psychologem.
Více...Co stojí za konzistencí těch nejlepších sportovců? Jak se pracuje na zvládání nervozity před výkonem? Co chybí českým sportovcům? I to si můžete poslechnout v záznamu podcastu Českého hokeje "S hokejkou u stolu", jehož hostem byl Mgr. Václav Petráš.
Více...Nejčastější chyby rodičů mladých sportovců a jak je napravit. Nově ve volně dostupné grafické podobě.
Více...Čtyři praktické ukázky, jak lze se sportovcem pracovat na stabilizaci výkonu. Video z webináře pro trenéry a rodiče mladých sportovců, který se vysílal 26. 3. 2020.
Více...Co když náš svěřenec, či naše dítě, udělá během zápasu hloupou chybu? Co mu v tu chvíli (ne)říkat, abychom mu pomohli odehrát zbytek zápasu co nejlépe? A co nás o této situaci může naučit zkoušení u tabule? Video sportovního psychologa, Mgr. Václava Petráše.
Více...
Soutěživost ke sportu přirozeně patří. Ale srovnávání se s ostatními může mít řadu negativních důsledků. Přečtěte si první část příběhů o tom, jakou roli může srovnávání mít v nejrůznějších aspektech sportu a proč (a jak) se mu vyhnout.
Více...
O schovávání se do průměru, snaze získat informace za každou cenu a srovnávání se s iluzí - další příběhy o soutěživosti a srovnávání.
Více...
Reportáže a rozhovory ze seminářů, pořádaných ve spolupráci s Českým hokejem, které se věnují tématům, jako je motivace mladých sportovců, zpětná vazba, rozvoj vůdcovských schopností a dalším.
Více...
Blíží se rozhodující zápas v playoff, finále grandslamu nebo třeba první reprezentační start – to jsou přesně ty chvíle, ve kterých se sportovci řešíme jejich přemotivovanost. Jak si pohlídat, aby vám touha uspět více pomohla, než svázala nohy?
Více...
Příběh o autonomii, přímočarosti a schopnosti vystoupit z řady svou "obyčejností".
Více...Proč vaše děti začaly se sportem, proč ho dělají dnes a co si z něho odnesou, aneb zamyslete se, než se začnete vyptávat.
Více...
Sportovně-psychologické myšlenky z Facebookové stránky PsychologieVykonu.cz.
Více...Záznam předvánočního webináře se sportovním psychologem Mgr. Václavem Petrášem - PsychologieVykonu.cz. Je věnován odpovědím na dotazy diváků - jak reagovat na ztrátu motivace dítěte ve sportu, jak v praxi vypadá spolupráce sportovního psychologa s týmem či třeba jaké jsou mentální aspekty návratu po zranění.
Více...
Druhé vydání elektronické knihy "Psychologie výkonu" obsahuje sbírku textů sportovního psychologa Mgr. Václava Petráše, včetně dříve nepublikovaných materiálů. Ke stažení je zcela ZDARMA.
Kniha je nově rozšířena z 93 na 150 stran.
Více...Sportovně-psychologická detektivka - jeden pokažený hokejový zápas, tři podezřelí a několik klíčových stop. Kdo je zodpovědný za špatný výkon a co změnit, aby se z hororu stala pohádka?
Více...
Chcete-li rychle ohodnotit mentální připravenost sportovce, podívejte se, co s ním udělá selhání. Pokud za pár vteřin vůbec nepoznáte, že právě něco pokazil, máte tu čest s výjimečným sportovcem. Proč je právě selhání (chyba, prohra, neúspěch) pro průměrného sportovce tak těžce zpracovatelné? Jak to, že chyba na začátku zápasu může ovlivnit celý následující výkon? A jde s tím něco dělat?
Více...
Co to vlastně nervozita je, proč je ve sportu tak častá a jak s ní pracovat? I to se dozvíte v dalším videu PsychologieVykonu.cz.
Více...
Něco, co všichni chtějí, ale málokdo vlastně ví, co to je. Něco, o čem každý mluví, ale málokdo to dokáže popsat. Sebevědomí. V tomto textu se pokusím nastínit základní omyl, týkající se sebevědomí, vyplývající z toho, že je nesprávně pochopeno. Sebevědomí skutečně může mít každý. Jen musíte zahodit to, jak jste o něm doposud uvažovali.
Více...
Co je to pozitivní zpětná vazba a proč je často špatně pochopena?
Více...