Více o seriálu Mgr. Václava Petráše

Psychologie výkonu v praxi

Unikátní a otevřené rozhovory

Zajímalo vás někdy, co řeší vrcholoví sportovci se sportovním psychologem? V tomto seriálu to zjistíte.

Praktické rady a tipy

Ve společné diskuzi s řadou úspěšných hostů vám přineseme konkrétní rady a doporučení, jak lépe pracovat s psychikou - ať už jste sportovci, trenéři či rodiče.

Odborně, ale srozumitelně

Dozvíte se moderní poznatky z oblasti sportovní psychologie, ale vždy srozumitelným a v praxi využitelným způsobem.

Nový díl

"Hrála tam první roli ta psychika. Já jsem se ubíjel tím, že jsem nebyl úspěšný hráč v NHL, ale že jsem byl ten, který se vrátil. A pro mě to bylo hrozně těžké..."

Velmi upřímné a otevřené povídání bývalého hokejisty, Jozefa Baleje, hráče se zkušenostmi z NHL i Extraligy, jehož kariéru však vážně ovlivnila zranění. Mluví o zklamání z draftu, udržování motivace v nižší zámořské soutěži, boji se sebedůvěrou po návratu do Evropy či o tom, jak se snaží pracovat s mladými sportovci ve své současné roli.

Sledujte video

"Nebát se udělat chybu, nebát se říct, když se mi něco nelíbí... To pomáhá sportovci být sebevědomější."

Legenda české házené, Petra Kheková (za svobodna Čumplová), sdílí své zkušenosti o tom, jak se propracovat ke špičkové výkonnostní konzistenci, která jí v jejím případě pomohla k více než 200 zápasům za reprezentaci a několika nominacím do nejlepších výběrů Evropy i světa.

Sledujte video

"No ty jsi prostě strašná, ty skonči s tím hokejem...."

Hokejová reprezentantka a první česká vítězka nejvyšší zámořské soutěže NWHL Tereza Vanišová hovoří o tom, jak zvládnout tlak zápasů o všechno, co dříve sráželo její sebevědomí či na jakou mentalitu si musela v zámoří zvykat.

Sledujte video

"Ještě teď jsem nervózní, když o tom mluvím..."

Basketbalistka Ilona Burgrová, stříbrná medailistka z domácího MS 2010, diskutuje s Václavem Petrášem o tom, jak se naučit mluvit se svým vnitřním kritikem, co si přinesla do tréninku z působení v USA či jak vypadala týmová kultura na úspěšném světovém šampionátu.

Sledujte video

"Obrovské zklamání, neštěstí... Co dělám špatně?"

Prakticky zaměřená diskuze pětinásobné grandslamové vítězky Lucie Šafářové a Václava Petráše o tom, jak si poradit s nepříznivým vývojem zápasu, jak se připravit na velké finále či jak zvládnout sérii proher.

Sledujte video

"Udělal jsem chybu v zápase, a v tu dobu pro mě ten zápas skončil."

Otevřená diskuze o mentálních aspektech výkonu s hráčem, který si připsal více než 1000 zápasů v NHL. Tomáš Plekanec a sportovní psycholog Václav Petráš společně rozebírají to, jaký vliv má na sportovce pokles sebedůvěry a poskytují sportovcům, ale i jejich trenérům či rodičům konkrétní rady a doporučení, jak se sebedůvěrou lépe pracovat.

Sledujte video