Mgr. Václav Petráš

sportovní psycholog

Mgr. Václav Petráš je sportovním psychologem HC Oceláři Třinec, autor knih Psychologie vítězství a Jak vychovat z dítěte sportovce a jedním z nejvyhledávanějších odborníků v ČR.

10+

Let zkušeností

50+

spolupracujících organizací

250+

přednášek

Václav Petráš se na maximálně efektivní mentální přípravu sportovců zaměřuje už přes deset let.

Již během studia psychologie na Masarykově univerzitě v Brně hledal způsoby, jak pracovat s psychikou ve sportu efektivněji, než se to dělalo doposud. Evoluci, založenou na moderních vědeckých poznatcích a výtečném porozumění sportovnímu prostředí.

Výsledkem se stal unikátně praktický a srozumitelný přístup, díky kterému již pomohl sportovcům k takovým úspěchům, jako byly triumfy na tenisových grandslamech, medailové úspěchy na OH/MS/ME/MČR či zisky titulů v nejvyšších soutěžích v ČR i zahraničí.

Přichází s mnoha inovacemi a flexibilnějšími řešeními mentální přípravy. Posouvá hranice sportovní psychologie skrze programy mentální přípravy a komplexní programy pro sportovní organizace .

Spolupracuje s reprezentanty v několika desítkách sportovních disciplín.

Zajišťoval inovativní program mentální přípravy pro stříbrnou hokejovou reprezentaci do 20 let z MS 2023 (více o tomto programu ZDE).

Jeho služby využívají desítky sportovních organizací.

Jeho unikátně sportovně-psychologická Akademie , v rámci které pořádá kurzy, webináře a publikuje tematické články či videa, každoročně inspiruje desetitisíce zájemců.

Vydává populární podcast , pravidelně se objevuje v médiích, přispívá do publikací a napsal populární knihy Psychologie vítězství a Jak vychovat z dítěte sportovce.(Václav Petráš na konferenci APS)Náš klub s Václavem Petrášem spolupracuje již osm let. Naše spolupráce zahrnuje pohovory s hráči, trenéry a rodiči, kteří se dobrovolně přihlásí.

Moje osobní zkušenost je výborná. Vašek je sympatický člověk, který si prošel mládežnickým hokejem. Dovede se vcítit do pocitů mladých sportovců.

Vašek pro naši organizaci také připravuje v rámci spolupráce tématické přednášky. Opět jen chvála.

- Jan Peterek, sportovní ředitel HC Oceláři Třinec

Přečtěte si více o komplexní spolupráci s Oceláři Třinec ZDE.


(Václav Petráš s Janem Peterkem, sportovním ředitelem HC Oceláři Třinec)


Z médiíMgr. Václav Petráš je skvělý sportovní psycholog a za pár let naší společné spolupráce se můj mentální trénink hodně posunul a moc mi dal.

Díky za vše!

- Šárka Musilová, trojnásobná medailistka z Paralympijských her

Dobrý den, chtěla bych Vám alespoň touto cestou poděkovat za Vaši práci, kterou jste pomohl spoustě sportovců, mimo jiné i mě, posunout se na další pomyslný stupínek.

Ještě jednou Vám moc děkuji a přeji mnoho dalších úspěchů.

- Kristýna Neuhortová, vítězka závodu Světového poháru ve veslování

Se spoluprací jsme velmi spokojeni zejména pro přesah sdělení a obsahu do činnosti klubů a tréninkového procesu.

Spolupráce nám přinesla mnoho cenných rad, postřehů a zejména propojení teoretických poznatků s reálnou praxí v klubech.

- Martin Komárek, předseda Českomoravského svazu hokejbalu

Rozhovor v podcastu Českého hokeje

O cestě ke sportovní psychologii, bohatých sportovních zkušenostech, pokročilých metodách práce se sportovní psychikou a mnoha dalších tématech.

Jako aktivně hrající brankář jsem spolupracoval s panem Petrášem celé dva roky a nesmírně mně pomohl poznat sama sebe a dosáhnout profesionálních úspěchů.

Jeho maximálně profesionální přístup, ochotu a znalosti přesně naše akademie TeamBHA vyžaduje.

Každý kdo pochybuje sám o sobě a sportuje, doporučuji kontaktovat pana Petráše, protože za pomoci správně nastavené psychologie dokáže sportovec podávat mnohem kvalitnější výkony.

- Patrik Nechvátal, majitel a trenér (TeamBHA)

O klientech Václava Petráše

V. Petráše pomohl sportovcům k triumfům na mez. šampionátech či grandslamech

Spolupracoval již s reprezentanty z několika desítek sportovních disciplín

Dlouhodobě (9+ let) spolupracuje s HC OCELÁŘI Třinec a řadou dalších organizací

Zajišťuje mentální přípravu zájemcům z řad paralympioniků

Než jsme spolu s panem Petrášem začali spolupracovat víceméně jsem si nevěřila a všechna nedůvěra se následně podepsala na mém výsledku. Na tom jsme pak společně začali pracovat a já jsem udělala takový pokrok, který bych sama nezvládla. A za to mu strašně moc děkuji.

- Reprezentantka ČR v individuálním sportu

Mgr. Václava Petráše jsem vyhledal, protože jsem potřeboval odbornou pomoc na to jak zvládat období když se mi nedaří a nebo když si nevěřím.

Musím říct, že to bylo jedno z nejlepších rozhodnutí zatím, protože pan Petráš ví o čem mluví, dokáže se vžít do problému, tak jako by ho řešil on sám, a zároveň ví jak pomoct. Začali jsme spolupracovat v roce 2018 a za tu dobu jsem udělal veliký pokrok z hlediska mentální připravenosti, za což mu nesmírně děkuji.

- Reprezentant ČR v týmovém sportu

Ukázka z Akademie

"Mistři Evropy :) Děkujeme za pomoc, dostat se po zranění zpět..."

"Od našich sezení se můj výkon zlepšil a sebevědomí poté přišlo samo, což se odrazilo na mé hře... Děkuji!"

"Co je důležité, že jsem to dokázala v hlavě absolutně otočit a poprvé jsem to nezkazila kvůli stresu. Děkuju moc za vše."

- Řekli klienti Václava Petráše

Spolupracujeme již třetí rok v rámci projektu podpory squashových trenérů mládeže LSCM. Oceňujeme jeho erudici a flexibilitu. Některým našim kolegům pomohl při řešení zapeklitých individuálních potřeb mladých squashistů.

O tom, že si pan Mgr. Vaclav Petráš naše doporučení zaslouží, svědčí i fakt, že s ním pravidelně konzultují i některé squashové kluby mimo rámec zmíněno projektu.

- Jan Roll, DiS., místopředseda České asociace squashe

Články a videa Václava Petráše

Ze seriálu Psychologie výkonu v praxi

Poslechněte si unikátní rozhovory Václava Petráše a zjistíte, že to, co sami řešíte, se nevyhýbá ani těm nejlepším sportovcům. Navíc dostanete řadu praktických tipů, jak na sobě pracovat!

Fotografie


(S fotbalistkami 1. FC Slovácko)


(S baseballovou reprezentací U15)


Rozhovor v ČT