Sledujte video
Obsah epizody
Hráči hokejové reprezentace do 20 let dokázali na MS 2023 zapsat historický stříbrný úspěch. Jak se jim to povedlo? Jak si poradili s pochybnostmi a našli v sobě sílu i v řadě těžkých situací?
V první části tohoto speciálu se o své postřehy a tipy podělili Gabriel Szturc a Jaroslav Chmelař, které v pořadu Psychologie výkonu v praxi přivítal Václav Petráš, sportovní psycholog mládežnických hokejových reprezentací či Ocelářů Třinec.
Nikdy se nevzdávat. Asi nejdůležitější věta. Vždycky přijdou špatné dny a špatné věci, ale právě tam se ukáže, kdo to chce a kdo to nechce. Kdo přes to přejde, a i v ten špatný den jde na ten trénink a nechá tam všechno, i když se necítí dobře.
- Jaroslav Chmelař
To, co děláš, když třeba máš špatný zápas – jdu do posilovny, chci si nějak zacvičit, chci být lepší – tak to někdy bývá tak, že to člověk udělá jenom jednou. Ale nejlepší by bylo, kdyby tohle dělal konstantně. Každý den, že by si tam šel něco udělat, nebo aspoň udělal něco pro svoje tělo, zamíchal si s pukem, aby si osvěžil dovednosti... Když to uděláte jednou, tak to moc nezlepšíte. Když to ale budete dělat každý den, každý týden a každý měsíc, tak vám to přinese ovoce.
- Gabriel Szturc
Mohlo by vás zajímat
Články a videa pro sportovce
Jak budovat pevné sebevědomí? Jak pracovat s nervozitou? V čem tkví síla psychiky úspěšných sportovců? Ponořte se do desítek článků a videí.
VíceČlánky a videa pro trenéry
Jak dávat svěřencům zpětnou vazbu? Jak podporovat vnitřní motivaci mladých sportovců? V čem si inspirovat od slavných trenérů let minulých?
VíceČlánky a videa pro rodiče
Jakých chyb se dopouštějí rodiče mladých sportovců a jak je napravit? Jak reagovat na chybu mladého sportovce? Jak motivovat dítě ke sportu?
VíceZe seriálu Psychologie výkonu v praxi
Poslechněte si unikátní rozhovory Václava Petráše a zjistíte, že to, co sami řešíte, se nevyhýbá ani těm nejlepším sportovcům. Navíc dostanete řadu praktických tipů, jak na sobě pracovat!