Mgr. Václav Petráš

zakladatel Akademie PsychologieVykonu.cz

Přidejte se k desítkám sportovních organizací, klubů a svazů, které již využívají služeb sportovního psychologa Mgr. Václava Petráše a výhod unikátní a moderní Akademie PsychologieVykonu.cz.

Náš klub (Oceláři Třinec) s Václavem Petrášem spolupracuje již sedm let. Naše spolupráce zahrnuje pohovory s hráči, trenéry a rodiči, kteří se dobrovolně přihlásí.

Moje osobní zkušenost je výborná. Vašek je sympatický člověk, který si prošel mládežnickým hokejem. Dovede se vcítit do pocitů mladých sportovců.

Vašek pro naši organizaci také připravuje tématické přednášky. Opět jen chvála.

- Jan Peterek, sportovní ředitel HC Oceláři Třinec

Přečtěte si více o komplexní spolupráci s Oceláři Třinec ZDE.

10+

Let zkušeností

50+

Spolupracujících organizací

250+

přednášek

Komplexní programy

Akademie posouvá hranice toho, jak lze přistoupit k moderní mentální přípravě či vzdělávání trenérů.

Kombinací jednotlivých služeb vznikají ojedinělé sportovně-psychologické programy, ušité na míru potřebám dané organizace.

Příklad 1: Mládežnické hokejové reprezentace

Od sezóny 21/22 zajišťuje Václav Petráš mentální přípravu zájemcům z řad hokejových mládežnických reprezentací (U16-U20).

Hráči mají možnost využít řadu flexibilních způsobů, jak na sobě pracovat. Online individuální konzultace, skupinové besedy, individuální programy mentální přípravy a další unikátní materiály pro členy Akademie.

"Jsem moc rád že máme možnost se na to dívat, moc mi to pomáhá!"

"Videa jsou super!"

Se spoluprací jsme velmi spokojeni zejména pro přesah sdělení a obsahu do činnosti klubů a tréninkového procesu.

Spolupráce nám přinesla mnoho cenných rad, postřehů a zejména propojení teoretických poznatků s reálnou praxí v klubech.

- Martin Komárek, předseda Českomoravského svazu hokejbalu

Příklad 2: Staň se trenérem mentální přípravy

V roce 2020 byl ve spolupráci s Českou softballovou asociací spuštěn program pro trenéry, zaměřený na jejich rozvoj v oblasti sportovní psychologie.

Účastníci absolvují online kurz pro trenéry mládeže, několik specializovaných živých webinářů a individuální online konzultace. V dalších fázích programu pak bude následovat i víkendový seminář.

Co řekli účastníci:

"Ahoj Václave, moc děkuji za perfektní kurz."

"Bylo to hodně poučné."

"Tvoje semináře jsou velmi inspirativní."

Příklad 3: Krajská atletická akademie Ostrava

V roce 2022 probíhá spolupráce s atlety a trenéry z KAAO.

Obsahuje možnost osobních i skupinových konzultací, přístup k online kurzům Psychologie Vítězství či Efektivní trénink a dalším materiálům z Akademie.

Spolupracujeme již třetí rok v rámci projektu podpory squashových trenérů mládeže LSCM. Oceňujeme jeho erudici a flexibilitu. Některým našim kolegům pomohl při řešení zapeklitých individuálních potřeb mladých squashistů.

O tom, že si pan Mgr. Vaclav Petráš naše doporučení zaslouží, svědčí i fakt, že s ním pravidelně konzultují i některé squashové kluby mimo rámec zmíněno projektu.

- Jan Roll, DiS., místopředseda České asociace squashe

O službách pro organizace

Semináře

Prakticky zaměřené přednášky pro sportovce, trenéry či rodiče.

Online kurzy

Komplexní, ale zároveň srozumitelné online kurzy pro sportovce či trenéry.

Webináře

Jednorázové tematické webináře, často využívané například při vzdělávání trenérů.

Konzultace

Online či osobní konzultace s Mgr. Václavem Petrášem pro sportovce či trenéry.

Máte zájem o spolupráci?

Časté otázky

Je možné využít množstevní slevu na online kurzy/webináře (například pro skupinu trenérů/sportovců)?

Ano, v podobných případech získávají svazy/týmy výrazné skupinové slevy.

Je možné domluvit se i na jednorázový seminář?

Ano, ale je potřeba počítat se značnou vytížeností Mgr. Václava Petráše. Je proto vhodné řešit případný termín s výrazným předstihem. Webináře jsou z tohoto pohledu o něco flexibilnější a volný termín na jejich uspořádání může být možné najít podstatně dříve.

Jaké jsou technické požadavky při webinářích/online kurzech?

Vše je zajištěno přímo přes platformu Akademie PsychologieVykonu.cz. Účastníci obdrží dkaz a přihlašovací údaje na webovou stránku, kde budou webinář/kurz sledovat. Není nutný žádný speciální software.

Jak dlouhé obvykle bývají semináře?

Obvyklá délka je 1,5-2 hodiny, v některý případech ale i 4 hodiny, či dokonce více. Záleží na individuální domluvě, tématu, apod.

Pro jaké organizace už Václav Petráš přednášel?

Český hokej, Český florbal, HC Oceláři Třinec, Český veslařský svaz, Česká softballová asociace, Český hokejbalový svaz, Česká asociace squashe, SCM Českého atletického svazu, Česká asociace stolního tenisu, Czech Dance Organization, HC Vítkovice Ridera, AZ Havířov, KPSP Kometa Brno, a řada dalších...

Máte další otázky?

Pište své otázky na email: petras@psychologievykonu.cz.

Ukázka z Akademie

Co řekli účastníci seminářů Václava Petráše

"Dobrý den, dovolte abych Vám aspoň touto cestou poděkoval za seminář, který by dle mě, měl být povinný pro všechny rodiče "malých" sportovců. Za sebe můžu říct, že po Vašem semináři jsem si uvědomil věci, které jsem předtím neviděl a díky tomu jsem přehodnotil některé věci. Ještě jednou díky."

"Seminář byl velmi inspirativní, zábavný, poučný a pro nás rodiče malých sportovců (krasobruslení a hokej) velmi prospěšný. Moc děkujeme."

"Přednáška byla úžasná."

"Dobrý den, moc děkujeme za včerejší skvělý seminář v Karlových Varech. Moc Vám děkuji a těším se na další akci."

"Zdravím Vás pane Mgr. Petráši a prvně bych Vám nesmírně chtěla poděkovat za včerejší přednášku v Chomutově, která byla velmi motivující a obohacující!"

"Seminář byl velmi inspirativní, zábavný, poučný a pro nás rodiče malých sportovců velmi prospěšný. Moc děkujeme."

Témata seminářů/webinářů

Příklad - témata webinářů v rámci vzdělávání hokejbalových trenérů

Práce s kolektivem, Spolupráce s rodiči, Rozvoj mladých sportovců, Car coaching, Týmové normy, Silný a slabý soupeř, Motivace na dálku, Rozvoj růstového myšlení a další.

Mohlo by vás zajímat

Poslechněte si unikátní rozhovory Václava Petráše a zjistíte, že to, co sami řešíte, se nevyhýbá ani těm nejlepším sportovcům. Navíc dostanete řadu praktických tipů, jak na sobě pracovat!