Kurz pro rodiče mladých sportovců

Online kurz | 17. 2. - 20. 4. 2020 (10x) | Každé pondělí, 20:30-22:00 | 3000,-

Jak vychovat sportovce?

Jak rozvíjet u dětí zároveň jejich sportovní nadání i lásku ke sportu? Jak vychovat mladého člověka, který si ze svého sportovního snažení odnese nejen úspěchy na hřišti, ale také smysl pro fair-play, zarputilost, trpělivost či zdravou sebedůvěru?

V průběhu deseti bloků rozšíříte své znalosti v nejrůznějších oblastech sportovní psychologie - v problematice efektivního rozvoje sportovního nadání, udržování motivace, překonávání neúspěchů či přípravy na zátěžové situace. Dozvíte se, jak a proč s dítětem o sportu mluvit, v čem mu jít příkladem, či třeba kdy na něj zatlačit a kdy naopak povolit.

Kurz je nově rozšířen z osmi na deset částí a prodloužila se i délka jednotlivých webinářů. Kurz tak nabídne ještě širší pohled na rozvoj psychiky mladých sportovců. Rozšířená verze

Pokud se poznáváte v některém z těchto případů, je kurz právě pro vás:

 • Vaše dítě je velmi ambiciózní a špatně se vypořádává s jakýmkoli selháním.
 • Vaše dítě je sice výborně připraveno, ale během samotného výkonu začne „vymýšlet blbosti“ a neprodá, co umí.
 • Vaše dítě začíná vykazovat/vykazuje známky vyhoření a demotivace.
 • Vaše dítě si během výkonu netroufne dělat to, co dělá na tréninku, a „drží se při zdi“.
 • Vaše dítě reaguje přehnaně agresivně (házení raketou, mlácení hokejkou do mantinelu,...).
 • Vaše dítě sice říká, že ho sport baví a skončit nechce, ale pravidelně při/po zápase pláče a je viditelně „mimo“.
 • To, jak vaše dítě do výkonu vstoupí, rozhoduje o tom, jestli bude zbytek zápasu dobrý nebo špatný.
 • Vaše dítě má obtíže udržet na tréninku pozornost.
 • Vaše dítě má strach z bolesti/zranění.

Těmto a řadě dalších témat a sportovních situací se bude kurz věnovat.

Dočkáte se rovněž ukázek metod, využívaných při práci s klienty, či konkrétních příkladů z praxe. Můžete samozřejmě pokládat libovolné dotazy a odnést si tak z kurzu přesně to, co potřebujete.

A pokud propásnete živý přenos? Budete mít k dispozici záznamy všech webinářů.

St, 17.2. - 20.4.

20:30 - 22:00

3000,-


Přihláška na kurz

Po přihlášení obdržíte email s potvrzením a informacemi k platbě.


Chcete kurz věnovat jako dárek? Stačí napsat jméno obdarovaného a obdržíte emailem i dárkový certifikát k vytisknutí.

* Povinné údaje (Tyto informace slouží pouze k vystavení faktury a nebudou s nikým sdíleny)


Mgr. Václav Petráš je sportovní psycholog, spolupracující s českými i zahraničními sportovci, trenéry, kluby i asociacemi.

V oblasti rozvoje mladých sportovců a vzdělávání jejich rodičů a trenérů spolupracuje s Českým hokejem a celou řadou dalších sportovních organizací.

Má zkušenosti s mentální přípravou sportovců během takových úspěchů, jako byly zisky titulů v nejvyšších soutěžích, medailové úspěchy na mezinárodních šampionátech či triumfy na tenisových grandslamech. Je sportovním psychologem hokejové akademie HC Oceláři Třinec.

Dana S.

Chtěla bych Vám poděkovat za kurz Jak vychovat sportovce. Přesto, že se mi nedaří sledovat jednotlivé semináře online, ale až dodatečně ze záznamu, jsou velkým přínosem.

Těším se na další díly, v každém je pro mě něco nového a zajímavého.

Michal Eisenkolb

Nejdříve bych Vám rád řekl, že takhle výborně připravený seminář - webinář, jsem ještě nezažil. Děti trénuji vice než 10 let a celou dobu se snažím vnášet do trénování nové impulsy a poznatky. To, co jsem se dozvěděl při těch osmi středečních večerech, mi vneslo do mého trenérského pohledu tolik zajímavých nápadů a názorů, že si je ještě musím trochu rovnat v hlavě.

Ještě jednou mnohokrát děkuji za vše, co jste si připravil a z pohledu trenéra dětí, bych Váš kurz s radostí doporučil každému, komu záleží na tom, aby vychovával spokojené a vyrovnané jedince, kteří by v budoucnu mohli být třeba i úspěšní ve sportu.

Kristýna Faktorová

Takže ještě jednou se budu opakovat a poděkuji za velmi přínosné a příjemné "psychologické žonglování" v uplynulých osmi týdnech.

Určitě jste mi otevřel nové obzory ohledně pohledu na zvládání trenérské práce a seminář bych doporučila a skoro i předepsala povinně všem trenérům a rodičům sportujících dětí.

 • Jak kurz probíhá?

  Po registraci a uhrazení poplatku obdržíte přihlašovací údaje, pomocí kterých budete moci sledovat živé webináře či záznamy. Kurz bude probíhat deset týdnů, jednotlivé přenosy budou trvat cca 90 minut. Celkem tak půjde o více než 15 hodin informací.

  Jednotlivé webináře se skládají z prezentační části a dotazové části, která je věnována vašim otázkám (viz níže).

 • Musím mít webkameru a mikrofon?

  Nikoli, dotazy se pokládají formou textových příspěvků na stránce, kde probíhá živý přenos. Dotazům je vždy vyhrazen prostor v závěru každého přenosu a vysílání trvá tak dlouho, dokud nejsou zodpovězeny všechny položené otázky.

 • Uvedená cena je za celý kurz, nebo jen jeden webinář?

  Poplatek 3000,-Kč zahrnuje kompletní kurz, tedy všech deset webinářů, přístup k záznamům i k textovým osnovám z jednotlivých dílů.

 • Co když nebudu moci přenos sledovat živě?

  Od druhého dne bude možné shlédnout záznam daného přenosu. Pokud budete mít k danému dílu dotaz, můžete ho zaslat emailem a bude mu věnován prostor v následujícím vysílání.

 • Musím si dělat poznámky? Bude nutné prokazovat, co jsem si zapamatoval?

  Ke každému přenosu budete mít k dispozici textový soubor, obsahující základní osnovu prezentace. Nejde o kompletní přepis toho, čemu se bude webinář věnovat, ale spíše o základní osnovu, ke které si můžete dělat další poznámky.

  Nikdo vás však nebude z informací zkoušet, na konci kurzu nebude žádný test - je jen na vás, kolik si toho budete chtít z kurzu odnést.

 • Dostanu na konci potvrzení o absolvování kurzu?

  V případě zájmu vám mohu po ukončení kurzu vystavit potvrzení o absolvování sportovně-psychologického kurzu, nejde však o vzdělávání akreditované MŠMT.

 • Jak probíhá platba? Je možné vystavit fakturu na sportovní klub/spolek?

  Platba probíhá bankovním převodem, faktura bude vystavena na údaje, které uvedete při registraci (může tedy jít i o sportovní klub).Kontakt

Mgr. Václav Petráš

  Web: PsychologieVykonu.cz

  Telefon: 774 211 687

  Email: petras@psychologievykonu.cz

  Facebook: PsychologieVykonu.cz

  Twitter: @Sport_psycholog

  Youtube kanál: PsychologieVykonu.cz

  Adresa: Masarykovy sady 28, Č. Těšín

Blog