Jak vychovat sportovce?


Více než 15 hodin praktických informací, odpovědi na libovolné dotazy, ke shlédnutí živě i ze záznamu - to je online kurz Jak vychovat sportovce s Mgr. Václavem Petrášem.

Jak rozvíjet u dětí zároveň jejich sportovní nadání i lásku ke sportu? Jak vychovat mladého člověka, který si ze svého sportovního snažení odnese nejen úspěchy na hřišti, ale také smysl pro fair-play, trpělivost, psychickou odolnost či zdravou sebedůvěru?

V tomto desetitýdenním kurzu se zaměříme na to, jak ve svém přístupu najít hranici mezi podporou a nátlakem či jak napravit časté "rodičovské chyby".

V průběhu kurzu se dozvíte, jak podporovat rozvoj sebevědomí mladých sportovců, jak jim pomoci prodat to, co v sobě mají, jak je naučit lépe zvládat nervozitu a prohry či co udělat pro to, aby motivace vycházela z nich samotných.

Kurz je nově rozšířen z osmi na deset částí a prodloužila se i délka jednotlivých webinářů. Kurz tak nabídne ještě širší pohled na rozvoj psychiky mladých sportovců. Rozšířená verze

Nebudete moci sledovat kurz živě v pondělní večery? Nevadí! Účastníkům budou k dispozici ZÁZNAMY všech živých přenosů.

Kapacita kurzu je omezená a probíhá maximálně jednou za rok, nepropásněte proto registraci! Poslední volná místa

Poznáváte se v některém z těchto případů? Pak je kurz právě pro vás:

 • Vaše dítě se špatně vypořádává se selháním.
 • Vaše dítě začne během výkonu „vymýšlet blbosti“ a neprodá to, co umí.
 • Musíte své dítě do všeho "tlačit".
 • Vaše dítě si během výkonu netroufne dělat to, co dělá na tréninku, a „drží se při zdi“.
 • Vaše dítě reaguje přehnaně agresivně (házení raketou, mlácení hokejkou do mantinelu,...).
 • To, jak vaše dítě do výkonu vstoupí, rozhoduje o tom, jestli bude zbytek zápasu dobrý nebo špatný.
 • Vaše dítě má obtíže udržet na tréninku či v zápasech pozornost.

Těmto a řadě dalších situací a témat se budeme v kurzu věnovat.

Dočkáte se řady praktických tipů a cvičení, které můžete se svými dětmi používat, a jednotlivá témata si budeme představovat na konkrétních příkladech z praxe. Můžete navíc pokládat libovolné dotazy a odnést si tak z kurzu přesně to, co potřebujete.

Níže se můžete podívat na ukázku z kurzu.St, 17.2. - 20.4.

20:30 - 22:00

3000,-


Přihláška na kurz

Po přihlášení obdržíte email s potvrzením a informacemi k platbě.

Registrace končí 16. 2. či po naplnění zbývajících volných míst.


* Povinné údaje (Tyto informace slouží pouze k vystavení faktury a nebudou s nikým sdíleny)


Mgr. Václav Petráš je sportovní psycholog, spolupracující s českými i zahraničními sportovci, trenéry, kluby i asociacemi.

V oblasti rozvoje mladých sportovců a vzdělávání jejich rodičů a trenérů spolupracuje s Českým hokejem a celou řadou dalších sportovních organizací.

Má zkušenosti s mentální přípravou sportovců během takových úspěchů, jako byly zisky titulů v nejvyšších soutěžích, medailové úspěchy na mezinárodních šampionátech či triumfy na tenisových grandslamech. Je sportovním psychologem hokejové akademie HC Oceláři Třinec.

Dana S.

Chtěla bych Vám poděkovat za kurz Jak vychovat sportovce. Přesto, že se mi nedaří sledovat jednotlivé semináře online, ale až dodatečně ze záznamu, jsou velkým přínosem.

Těším se na další díly, v každém je pro mě něco nového a zajímavého.

Michal Eisenkolb

Nejdříve bych Vám rád řekl, že takhle výborně připravený seminář - webinář, jsem ještě nezažil. To, co jsem se dozvěděl při těch osmi středečních večerech, mi vneslo do mého trenérského pohledu tolik zajímavých nápadů a názorů, že si je ještě musím trochu rovnat v hlavě.

Ještě jednou mnohokrát děkuji za vše, co jste si připravil a z pohledu trenéra dětí, bych Váš kurz s radostí doporučil každému, komu záleží na tom, aby vychovával spokojené a vyrovnané jedince, kteří by v budoucnu mohli být třeba i úspěšní ve sportu.

Kristýna Faktorová

Seminář bych doporučila a skoro i předepsala povinně všem trenérům a rodičům sportujících dětí.

Petra B.

Velice děkuji za přínosný  a perfektně zpracovaný kurz.

Přidejte se ke stovkám účastníků, kteří již absolvovali kurzy a webináře Mgr. Václava Petráše!

 • Jak kurz probíhá?

  Po registraci a uhrazení poplatku obdržíte přihlašovací údaje, pomocí kterých budete moci sledovat živé webináře či záznamy. Kurz bude probíhat deset týdnů, jednotlivé přenosy budou trvat cca 90 minut. Celkem tak půjde o více než 15 hodin informací.

  Jednotlivé webináře se skládají z prezentační části a dotazové části, která je věnována vašim otázkám (viz níže).

 • Musím mít webkameru a mikrofon?

  Nikoli, dotazy se pokládají formou textových příspěvků na stránce, kde probíhá živý přenos. Dotazům je vždy vyhrazen prostor v závěru každého přenosu a vysílání trvá tak dlouho, dokud nejsou zodpovězeny všechny položené otázky.

 • Uvedená cena je za celý kurz, nebo jen jeden webinář?

  Poplatek 3000,-Kč zahrnuje kompletní kurz, tedy všech deset webinářů, přístup k záznamům i k textovým osnovám z jednotlivých dílů.

 • Co když nebudu moci přenos sledovat živě?

  Od druhého dne bude možné shlédnout záznam daného přenosu. Pokud budete mít k danému dílu dotaz, můžete ho zaslat emailem a bude mu věnován prostor v následujícím vysílání.

 • Musím si dělat poznámky? Bude nutné prokazovat, co jsem si zapamatoval?

  Ke každému přenosu budete mít k dispozici textový soubor, obsahující základní osnovu prezentace. Nejde o kompletní přepis toho, čemu se bude webinář věnovat, ale spíše o základní osnovu, ke které si můžete dělat další poznámky.

  Nikdo vás však nebude z informací zkoušet, na konci kurzu nebude žádný test - je jen na vás, kolik si toho budete chtít z kurzu odnést.

 • Dostanu na konci potvrzení o absolvování kurzu?

  V případě zájmu je možné po ukončení kurzu vystavit potvrzení o absolvování sportovně-psychologického kurzu, nejde však o vzdělávání akreditované MŠMT.

 • Jak probíhá platba? Je možné vystavit fakturu na sportovní klub/spolek?

  Platba probíhá bankovním převodem, faktura bude vystavena na údaje, které uvedete při registraci (může tedy jít i o sportovní klub).Kontakt

Mgr. Václav Petráš

  Web: PsychologieVykonu.cz

  Telefon: 774 211 687

  Email: petras@psychologievykonu.cz

  Facebook: PsychologieVykonu.cz

  Twitter: @Sport_psycholog

  Youtube kanál: PsychologieVykonu.cz

  Adresa: Masarykovy sady 28, Č. Těšín

Blog