Jak vychovat Sportovce

Online kurz | 9. 1. - 27. 2. 2018 | Každé úterý, 20:30-21:45 | Registrace do 8. 1., 20:00

NOVINKA - tento kurz je nyní dostupný na nové e-learningové platformě!

Tento sportovně-psychologický online kurz je určen rodičům mladých sportovců.

Jak z vaší pozice rozvíjet u dětí zároveň talent a lásku ke sportu? Jak vychovat mladého člověka, který si ze svého sportovního snažení odnese nejen úspěchy na hřišti, ale také smysl pro fair-play, zarputilost, trpělivost či zdravou sebedůvěru?

V průběhu osmi bloků rozšíříte své znalosti v nejrůznějších oblastech sportovní psychologie - v problematice efektivního rozvoje sportovního nadání, udržování motivace, překonávání neúspěchů či přípravy na zátěžové situace. Dozvíte se, jak a proč s dítětem o sportu mluvit, kdy na něj zatlačit a kdy naopak povolit.

Pokud se poznáváte v některém z těchto případů, je kurz právě pro vás:

 • Vaše dítě je velmi ambiciózní a špatně se vypořádává s jakýmkoli selháním.
 • Vaše dítě je sice výborně připraveno, ale během samotného výkonu začne „vymýšlet blbosti“.
 • Vaše dítě začíná vykazovat/vykazuje známky vyhoření a demotivace.
 • Vaše dítě si během výkonu netroufne dělat to, co dělá na tréninku, a „drží se při zdi“.
 • Vaše dítě reaguje přehnaně agresivně (házení raketou, mlácení hokejkou do mantinelu,...).
 • Vaše dítě sice říká, že ho sport baví a skončit nechce, ale pravidelně při/po zápase pláče a je viditelně „mimo“.
 • To, jak vaše dítě do výkonu vstoupí, rozhoduje o tom, jestli bude zbytek zápasu dobrý nebo špatný.
 • Vaše dítě má obtíže se zvládnutím některých technických či pohybových cvičení, které ostatní děti na tréninku zvládají.
 • Vaše dítě má strach z bolesti/zranění.

Dočkáte se rovněž ukázek metod, využívaných při práci s klienty, či konkrétních příkladů z praxe. Můžete samozřejmě pokládat libovolné dotazy a odnést si tak z kurzu přesně to, co potřebujete.

A pokud propásnete živý přenos? Budete mít k dispozici záznamy všech webinářů.

St, 9.1. - 27.2.

20:30 - 21:45


Přihláška na kurz

Po přihlášení obdržíte email s potvrzením a informacemi k platbě. Registrace do 8. 1., 20:00

* Povinné údaje (Tyto informace slouží pouze k vystavení faktury a nebudou s nikým sdíleny)


Mgr. Václav Petráš, sportovní psycholog, zaměřující se na mentální aspekty špičkového výkonu. Zakladatel PsychologieVykonu.cz. Spolupracuje mimo jiné s dospělými a mládežnickými reprezentanty v individuálních i týmových sportech, sportovními kluby a svazy.

Michal Eisenkolb (trenér florbalu)

Nejdříve bych Vám rád řekl, že takhle výborně připravený seminář - webinář, jsem ještě nezažil. Děti trénuji vice než 10 let a celou dobu se snažím vnášet do trénování nové impulsy a poznatky. To, co jsem se dozvěděl při těch osmi středečních večerech, mi vneslo do mého trenérského pohledu tolik zajímavých nápadů a názorů, že si je ještě musím trochu rovnat v hlavě.

Ještě jednou mnohokrát děkuji za vše, co jste si připravil a z pohledu trenéra dětí, bych Váš kurz s radostí doporučil každému, komu záleží na tom, aby vychovával spokojené a vyrovnané jedince, kteří by v budoucnu mohli být třeba i úspěšní ve sportu.

Kristýna Faktorová (trenérka aerobicu)

Takže ještě jednou se budu opakovat a poděkuji za velmi přínosné a příjemné "psychologické žonglování" v uplynulých osmi týdnech.

Určitě jste mi otevřel nové obzory ohledně pohledu na zvládání trenérské práce a seminář bych doporučila a skoro i předepsala povinně všem trenérům a rodičům sportujících dětí.

Ilja Kašík (trenér fotbalu)

Absolvoval jsem Kurz sportovní psychologie pro trenéry mládeže a musím říct, že jsem byl s jeho obsahem i úrovní velmi spokojený. Kurz splnil moje očekávání, po obsahové stránce mi dal řadu odpovědí a zajímavých rad pro moji praxi.

Jako trenér mládeže (fotbal, starší přípravka) mohu tento kurz kolegům jen doporučit, resp. si myslím, že by takové kurzy měli trenéři mládeže absolvovat povinně.

 • Jak kurz probíhá?

  Po registraci a uhrazení poplatku obdržíte přihlašovací údaje, pomocí kterých budete moci sledovat živé webináře či záznamy. Kurz bude probíhat osm týdnů, jednotlivé přenosy budou trvat cca 75 minut. Celkem tak půjde o 10 hodin informací.

  Jednotlivé webináře se skládají z prezentační části (60-75 minut) a interaktivní části, která je věnována vašim dotazům (viz níže).

 • Musím mít webkameru a mikrofon?

  Nikoli, dotazy se pokládají formou textových příspěvků na stránce, kde probíhá živý přenos. Dotazům je vždy vyhrazen prostor v závěru každého přenosu a vysílání trvá tak dlouho, dokud nejsou zodpovězeny všechny položené otázky.

 • Uvedená cena je za celý kurz, nebo jen jeden webinář?

  Poplatek 2000,-Kč zahrnuje kompletní kurz, tedy všech osm webinářů, přístup k záznamům i k textovým osnovám z jednotlivých dílů.

 • Co když nebudu moci přenos sledovat živě?

  Od druhého dne bude možné shlédnout záznam daného přenosu. Pokud budete mít k danému dílu dotaz, můžete ho zaslat emailem a bude mu věnován prostor v následujícím vysílání.

 • Musím si dělat poznámky? Bude nutné prokazovat, co jsem si zapamatoval?

  Ke každému přenosu budete mít k dispozici textový soubor, obsahující základní osnovu prezentace. Nejde o kompletní přepis toho, čemu se bude webinář věnovat, ale spíše o základní osnovu, ke které si můžete dělat další poznámky.

  Nikdo vás však nebude z informací zkoušet, na konci kurzu nebude žádný test - je jen na vás, kolik si toho budete chtít z kurzu odnést.

 • Odkud čerpáte informace? Jde o teorie z knih, nebo informace z praxe?

  Jde o kombinaci obojího - pochopitelně se neustále vzdělávám v oblasti nejmodernějších přístupů ke sportovní psychologii, ale vše se snažím převést do podoby použitelné v každodenní praxi.

  Spolupracuji individuálně se sportovci nejrůznějších věkových i výkonnostních kategorií z více než 30 sportovních disciplín. Spolupracuji s řadou sportovních klubů i sportovních svazů, pohybuji se na trénincích a zápasech, řeším každodenní problémy trenérů a sportovců.

 • Dostanu na konci potvrzení o absolvování kurzu?

  V případě zájmu vám mohu po ukončení kurzu vystavit potvrzení o absolvování sportovně-psychologického kurzu, nejde však o vzdělávání akreditované MŠMT.

 • Jak probíhá platba? Je možné vystavit fakturu na sportovní klub/spolek?

  Platba probíhá bankovním převodem, faktura bude vystavena na údaje, které uvedete při registraci (může tedy jít i o sportovní klub).Kontakt

Mgr. Václav Petráš

  Web: PsychologieVykonu.cz

  Telefon: 774 211 687

  Email: petras@psychologievykonu.cz

  Facebook: PsychologieVykonu.cz

  Twitter: @Sport_psycholog

  Youtube kanál: PsychologieVykonu.cz

  Adresa: Masarykovy sady 28, Č. Těšín

Blog